Elif Zahide Gök

Ankara’da 1976 yılında dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi’nde ilahiyat eğitimi aldıktan sonra Goethe’nin de işaret ettiği “İnsan kendini yalnızca insanda tanır” ifadesiyle öncelikle kendini ve daha sonra diğer bütün canlıları anlamak gayretiyle Newport International University’de Davranış Bilimleri lisan eğitimi aldı.

Bir Kızılderili atasözündeki “birini yargılamadan evvel yargılayacağın kişinin mokasenleriyle dolaş” ifadesinden yola çıkarak, var olduğumuz yaşam ve duyguları, karşıdakinin gözleriyle görüp, ne düşündüğünü anlamanın önemine binaen “İletişim Becerileri Ve Empati ” teziyle psikoloji yüksek lisansını yine aynı üniversitede tamamladı. Üniversitedeki hocalarının ısrarı ve teşviki ile Doğuş Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji eğitimini bitirerek meslek hayatına başlamış oldu.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi H2 psikoz kliniği ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları A1 kliniğinde staj ve eğitim çalışmalarında bulundu.

Yetişkinlerle olan çalışmalarına Bilişsel Davranışsal Terapi, Farkındalık Terapisi, Psikodrama, Deneyimsel Tasarım Öğretisi-İletişimde Ustalık, Pozitif Yaşam Becerileri Eğitim Programları eğitimleriyle devam etti. Ayrıca Rorschach testi, T.A.T, Beck Depresyon ve Anksiyete testleri gibi yetişkinlere uygulanan testlerin uygulayıcı eğitimlerini aldı.

Öte yandan bireyin tüm yaşamını, tercihlerini, diğer insanlar ile kurduğu ilişkilerini “erken çocukluk dönemi” olarak adlandırdığımız dönem belirlediğinden ve çocuk – anne/çocuk – çevre ilişkisinin öneminden yola çıkarak çocuk ve ergen ruh sağlığını etkileyen kritik aşamalar üzerine eğitimler aldı.

Anaokullarında ve çeşitli yardım kuruluşlarında faaliyetlerde bulundu. Özellikle çocuk eğitimi ve sağlığında büyük etkisi olduğunu düşündüğü “Anne – baba tutumları ve etkileri” üzerine araştırmalarda yaptı.

Oyun terapisinden başlayarak Ankara Gelişim Tarama Envanteri, İnsan çiz, Aile çiz, Ağaç çiz Resim Testleri, Peabody Kelime Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Çocuk Depresyon Ölçeği kullanarak çocuk ve ergenlerin sorun yaşamalarına neden olan olayları çözmek, iyileştirmek ve başka sorunların ortaya çıkmasını engellemek adına büyük bir keyifle hizmet vermektedir.

Mesleğine büyük bir sevgiyle bağlı olan ve bu uzun yolda yürümenin gerekliliklerini yerine getirme sorumluluğuna sahip olan Elif Zahide Gök, mesleğine olan bağlılığından ve saygısından dolayı ilgili yurt içi ve yurt dışındaki her türlü gelişmeleri takip etmektedir.

Elif Zahide Gök, Avrupa Yakası'nda 4 yıldır Aşkım Kapışmak Akademi'de, Anadolu Yakası'nda da Prof.Dr Mustafa Bilici ile çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı'nın onayıyla Maltepe Tutukevi'nde 1. derece suçlu ergenlerle terapi ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesidir.

UZMANLIK ALANLARIM

Yıllardır edindiğim bilgi beceri ve deneyimleri sizlerle paylaşıyorum.

Bireysel Danışmanlıklar

Kişilik Bozuklukları

Takıntılar

Fobiler

Sosyal Fobi

Depresyon

Panik ve Anksiyete Bozuklukları (Panik Atak)

Stres

Psikosomatik Rahatsızlıklar

Travma Sonrası Stres Bozuklukları

Ergen Danışmanlığı

Aile İçi İletişim Becerileri

Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Uyum ve Davranış Problemleri

Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği

Öğrenme Güçlüğü

Boşanma ve Çocuk

Alt Islatma ve Gece Korkuları

Okul Problemleri

Sınavlara Hazırlık ve Sınav Kaygısı

Gelişim ve Zekâ Testleri

RANDEVU ALIN

Uzman psikoterapist Elif Zahide Gök'e hızlı bir şekilde soru sorabilir veya randevu alabilirsiniz.

TOP